Škoda chystá nové SUV, ponese název podle původních obyvatel Grónska

Nový model Škoda Kamiq, Autosalon Ženeva 2019
Škoda pokračuje ve své SUV ofenzívě třetím modelem pro evropský trh. Světu se premiérově nový model Kamiq ukáže v březnu 2019 na autosalonu v Ženevě.

Škoda Kamiq bude již třetím SUV pro evropský trh. S tímto modelem pokračuje ve své ofenzívě v sektoru a rozšiřuje svou nabídku o kompaktní a lifestylově orientovaný model.

Podobný crossover stejného jména už nějaký ten pátek jezdí v Číně. Premiéru měl v dubnu 2018. Jediná dostupná fotografie však prozrazuje, že o úplné dvojče nepůjde.

Podle Škodovky půjde o vstupní model, který se bude moci pochlubit agilitou a jízdními vlastnostmi, stejně jako přednostmi vozu SUV. Z uživatelského hlediska to znamená kupříkladu větší světlá výška nebo lepší výhled z vozu.

PODOBNÁ TÉMATA:

Nový model značky Škoda využije modulární platformu MQB a dostane nové asistenční systémy i řadu Simply Clever prvků, které jsou pro značku stejně typické jako prostor v interiéru.

Název modelu zapadá do názvosloví modelůkategorie SUV – jména všech aktuálních SUV značky Škoda začínají písmenem K a končí písmenem Q. Slovo Kamiq pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností.

Světovou premiéru bude mít nová Škoda Kamiq od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Čech vyzkoušel Teslu v terénu, bez lana a utrženého nárazníku se to neobešlo

Zdroj: Tisková zpráva