O další krok blíže sedačce ve formuli E: Rast bude testovat na Lausitzringu

Úřadující šampion DTM René Rast pro příští sezonu přišel o sedačku v DTM, jelikož se Audi z mistrovství stahuje. Nicméně právě on je žhavým kandidátem na zisk Abtovy sedačky ve formuli E. Nyní jsou jeho šance ještě vyšší.

Mluvčí automobilky z Ingolstadtu totiž potvrdil v rozhovoru pro německý portál e-formel.de, že Rast absolvuje na začátku července testy na Lausitzringu. “Jako dvojnásobný mistr DTM je pro nás René pochopitelně jednou z možností.”

Ovšem konkurenci má opravdu velkou. Na místo, které vzniklo vyhazovem Daniela Abta, si rovněž brousí zuby Nico Müller, jenž momentálně obléká overal týmu Dragon.

Zatímco ostatní automobilky již začaly s testováním pohonných jednotek pro nadcházející sezonu už tento měsíc, tak Audi odstartuje testy svých agregátů až na začátku července. Doposud není jasné, zda budou závodit s vylepšeným motorem z letošní sezony nebo nechají homologovat zcela nový.

Na Lausitzringu za volant e-tron FE06 usedne kromě Rasta také Lucas Di Grassi. Brazilcovi sice na konci sezony smlouva vyprší, ale jeho šance na setrvání jsou vysoké.

“Mým plánem A je samozřejmě zůstat u Audi. Nicméně je tu spoustu jiných dobrých týmů,” odhaluje své plány mistr ze sezony 2016/17.

Pro Rasta je DTM prioritou, ale startu ve formuli E by se nebránil

Pro zbývající závody je zatím jedna sedačka pod “čtyřmi kruhy” volná. Za Abta by na start mohl naskočit Rast. Ovšem vše záleží na podobě kalendáře formule E, jelikož ještě musí plnit své povinnosti v šampionátu cestovních vozů, kde obhajuje titul.

Vše se bude odvíjet od jednání Světové rady motorsportu, které se bude konat 19. června. Restart mistrovství elektrických monopostů je prozatím naplánován na 1. srpna, přičemž by měl Berlín hostit hned několik závodů. A tady vzniká první překážka pro Rasta, neboť právě na první srpnový den má rovněž odstartovat sezona DTM závodem ve Spa-Francorchamps.

“Dokud nebude žádný oficiální kalendář formule E, tak opravdu nemůžeme plánovat, jestli pojedu ve formuli E, nebo nikoliv. Jestliže se bude křížit kalendář formule E s DTM, nebudu moci závodit ve formuli E, protože je DTM mou prioritou. Všechno to závisí na kalendáři,” uvedl Rast, jehož slova cituje portál Motorsport.com, jenž by bral angažmá ve formuli E všemi deseti:. “Je to jedno z nejlepších mistrovství a kvůli odchodu Audi z DTM je v podstatě mou jedinou možností získat u Audi tovární sedačku.”

Müller naopak musí dojet sezonu pro svůj stávající tým Dragon, přičemž o okamžitém přestupu ani nepřemýšlí, neboť plnění povinností v DTM je jeho první prioritou a hned v závěsu je samozřejmě angažmá u Dragonu, které je platné do konce aktuální sezony.  “Momentálně ani nevidím žádnou možnost na tom něco měnit. Nejdřív musíme vyřídit tuhle věc, pak uvidíme, jak to bude dál.”

Boj o Abtovu sedačku mezi piloty DTM: Jen Rockenfeller nemá zájem