Od roku 2030 bude Volvo prodávat pouze elektromobily

Společnost Volvo Cars uvedla, že do roku 2030 bude vyrábět a prodávat výhradně elektrická vozidla v rámci širší transformace automobilky, která bude zahrnovat přesouvání prodeje online. Asi nás to ani nemůže překvapovat, jelikož automobilka jde elektrifikaci hodně napřed.

„Klíčem k udržitelnosti je elektrifikace,” uvedl generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson během prezentace. „Spolu s investicemi do nabíjecí infrastruktury je to správná cesta, kterou jsme zvolili ve společnosti Volvo.”

Toto oznámení bylo spojeno s uvedením C40 Recharge, nízko položeného crossoveru založeného na platformě vozidel CMA společnosti. Zatímco C40 je druhým vozidlem pod značkou Recharge zaměřenou na elektromobily Volvo, jedná se o první model navržený od samého začátku jako vozidlo pouze s elektrickým pohonem na baterie. Všechna vozidla Volvo s plně elektrickými a plug-in hybridními pohonnými jednotkami jsou umístěna pod značkou Recharge. Stejně jako XC40 Recharge bude mít i C40 informační a zábavní systém poháněný operačním systémem Android od Googlu a schopnost zpracovávat bezdrátové aktualizace softwaru.

Společnost Volvo, kterou vlastní čínská společnost Geely Holdings, usiluje o to, aby se 50% jejího celosvětového prodeje skládalo z plně elektrických automobilů a ostatních hybridů. Do roku 2030 by každé auto, které prodává, mělo být plně elektrické, uvedla společnost.

Společnost je na dobré cestě ke svému cíli elektrifikace, v loňském roce byl jedním ze tří prodávaných vozů v Evropě model Recharge, dobíjecí plug-in hybrid. Evoluce Volva se neomezuje jen na hnací ústrojí. „Budoucí zákaznická nabídka se nemůže skládat pouze z elektromobilu. Musíme také naslouchat našim spotřebitelům a oni očekávají transparentnost a bezproblémový zážitek ze získávání a vlastnictví automobilu.”