Oficiálně: René Rast přebírá u Audi sedačku po Danielu Abtovi

Po nepovedeném vtípku během virtuálního závodu byl Daniel Abt suspendován. S volnou sedačkou byli spojováni především piloti DTM, kteří po šokujícím oznámení o konci účinkování značky v šampionátu po skončení letošní sezony přišli o angažmá. Nejžhavějším kandidátem byl ale René Rast…

Ovšem vše záviselo na kalendáři formule E pro zbytek aktuální sezony, jelikož hrozila termínová kolize se závodem DTM. Ve středu byl kalendář odhalen, přičemž se odehraje závěr sezony v Berlíně, a to během devíti dnů!

Potvrzeno: V Berlíně se pojede šest závodů v devíti dnech!

Toto nahrálo do karet úřadujícímu mistrovi DTM Rastovi, neboť úvodní podnik ročníku 2020 cestovních vozů je naplánován na 14. srpna, tedy den po finále šampionátu elektrických monopostů na bývalém berlínském letišti Tempelhof.

V pátek Audi oznámilo, že do kokpitu po Danielovi Abtovi na zbylých šest závodů usedne právě Rast. “Vítáme u Audi Sport ABT Schaeffler dvojnásobného šampiona DTM Reného Rasta na závěrečných šest závodů formule E v Berlíně. V červenci bude testovat Audi e-tron FE06 na Lausitzringu.”

“Formuli E pravidelně sleduji již dlouho a teď se těším na novou výzvu. Požadavky na jezdce ve formuli E jsou velké: Kromě čisté rychlosti jde také o efektivnost, management baterie a perfektní strategii – a to všechno ke všemu na městských okruzích, na kterých to je většinou velmi turbulentní,” nechal se slyšet 33letý Němec, jehož slova cituje portál e-formel.de.

Rast však nebude úplným nováčkem. V roce 2016 totiž zastupoval v týmu Aguri António-Félixe da Costu, který se berlínské eprix nemohl zúčastnit. Tehdy se však závod konal nedaleko Alexanderplatzu, na Karl-Marx-Allee.

“Díky testům na začátku července a mým zkušenostem ze simulátoru budu dobře připravený na příjezd od Berlína. A při šesti závodech během devíti dnů budu mít obrovskou příležitost se rychle učit,” těší se na “sixpack” Rast, jemuž díky tomu rovněž stoupají šance na kontrakt pro sedmou sezonu.

Gass: “Coby dvojnásobný mistr byl od začátku v užším výběru.”

Šéf Audi Motorsport Dieter Gass potvrdil, že byl rodák Mindenu jedním z předních kandidátů na Abtovu sedačku: “René byl jako dvojnásobný mistr DTM a dlouholetý pilot Audi od začátku v užším výběru. Už v minulosti často dokazoval, jak rychlý je i bez dlouhého zvykání si v nové sérii. Je dobré, že nedošlo v DTM ani formuli E k žádným překvapením, takže za nás může startovat v obou sériích.”

Gass si je vědom, jak kvalitního jezdce do svého kádru ve formuli E nabrali, proto jsou jeho očekávání relativně vysoká. “S šesti závody v Berlíně je pro náš tým co se týká mistrovství ještě všechno otevřené,” dodává odhodlaně. Po pěti odjetých závodech patří Audi šestá příčka, přičemž na lídra tabulky DS Techeetah ztrácí 52 bodů.