Oficiálně: Známe první piloty nadcházející sezony formule E

Formule E, piloti
Formule E načala poslední třetinu ročníku 2018/19. Spolu s blížícím se koncem sezony týmy začínají prozrazovat jména pilotů pro tu nadcházející.

Jako první s oznámením svého jezdeckého složení pro sezonu 2019/20 přišel monacký tým Venturi. Jeho šéfka Susie Wolffová nedlouho po ePrix Monaka potvrdila, že tým jezdce měnit nebude. Zůstane tak nejen Felipe Massa, u kterého se s prodloužením angažmá počítalo, ale především Edoardo Mortara, jehož budoucnost se vždy odvíjí od výsledků.

O Švýcarovi se v nedávné minulosti nicméně hovořilo i v souvislosti se sedačkou u Mercedesu, který se teprve na vstup do formule E chystá. Jenomže jak šéf HWA Racelab Ulrich Fritz, tak i samotný Mortara o společné budoucnosti u týmu Mercedes mlžili. Nakonec situaci rozlousklo až Venturi, které uplatnilo právo opce.


Podobné zvěsti kolovaly i kolem Mitche Evanse a jeho potenciálním přesunu do týmu Porsche. Ani v tomto případě tomu tak nakonec není a Jaguar Panasonic Racing se rozhodl si s předstihem svou hvězdu ponechat. Vzájemné důvěře podle všeho pomohlo i vítězství z minulého měsíce v ePrix Říma.

O druhé sedačce zmínka doposud nepadla, nicméně šéf Jaguaru James Barclay se nechal slyšet, že nejspíše připadne některému z britských závodníků. Nejblíže podpisu se tak logicky jeví současný pilot týmu Alex Lynn. Jaguar však má v hledáčku i závodníky jako je Harry Tincknell, Paul Di Resta nebo Anthony Davidson.

Co dalšího víme, je, že ve formuli E příští rok s největší pravděpodobností uvidíme i Stoffela Vandoorna. Belgický pilot by měl být brzy oznámen v barvách Mercedesu. S velkou pravděpodobností šanci dostane i Brendon Hartley po boku Neela Janiho u týmu Porsche.

Roborace zahájil sezónu Alfa, na živé přenosy ze závodů si počkáme