Okruh v Zolderu bude sloužit jako testovací a závodní trať ERA

Electric Racing Academy (ERA) je chystaná juniorská série formule E, která bude sloužit jako “zkušebna” pro inovace a zároveň jako továrna na mladé talenty, kteří pak budou mít šanci na angažmá v šampionátu elektrických monopostů.

Debutová sezona by měla odstartovat příští rok v létě. Závody by se měly konat ve Velké Británii, Belgii a Nizozemsku.

Chystá se nová formulová série, odstartuje už příští rok

Vůz ‘Mitsu-Bachi F110e’, jenž bude vyvíjet japonská společnost Dome na základě šasi F1110 z japonské formule 4, se bude testovat na okruhu v Zolderu. Právě tato trať bude rovněž sloužit jako sídlo šampionátu a závodní trať, na které se budou formule prohánět v sezoně 2020 hned dvakrát. Kalendář premiérového ročníku by měl být odhalen v několika nadcházejících týdnech.

“Jsme rádi, že můžeme označit okruh v Zolderu za naší domácí trať,” uvedla sportovní ředitelka série Beth Lili Georgiouová. “Díky svému bohatému dědictví, ideální charakteristice trati pro naše vozy a se silným zaměřením na energii z obnovitelných zdrojů je pro nás okruh perfektní lokací.”

“Rovněž budeme moci nabíjet naše auta mezi testovacími sessions energií získanou ze solárních panelů. Společně se postaráme o to, že bude Zolder plně připraven na elektrický motorsport tím nejlepším způsobem.”

Seriál bude zaštiťovat belgické konsorcium The Driving Force, které je zodpovědné také za šampionát Porsche Carrera Cup Benelux či tovární tým Porsche Prospeed Competition.