Opel Manta GSe ElektroMOD: Revoluce, která má místo mřížky chladiče displej

Opel přepracoval své klasické kupé Manta pro moderní éru, kterým je takzvaný Opel Manta GSe ElektroMod. Jak název napovídá, nová Manta GSe je nyní čistě elektrická, zatímco „e“ na typovém štítku GSe „nyní znamená elektrifikaci“.

Evropská sesterská značka společnosti Vauxhall nemá podrobná specifika hnacího ústrojí pro Mantu GSe, ale prohlásila, že „čtyřválcový zážehový motor uvolňuje cestu silnému elektromotoru“ pod ikonickou černou kapotou Manty.

Klíčem k designu modelu Manta GSe ElektroMOD je nejnovější mřížka „Vizor“ společnosti Opel, která je součástí nových značkových SUV Mokka a Crossland. U modelu Manta jde tato designová úprava o krok dále, protože zahrnuje také digitální displej s názvem „Pixel-Vizor“, jehož LED obrysová světla lemují řadu LED diod, které vozu dodávají „zářivý úsměv“.

Výsledkem je, že Opel tvrdí, že Manta GSe ElektroMOD může komunikovat se svým prostředím, přičemž tiskové obrázky zobrazující zprávy o vozidle obsahují „Jsem nulová e-mise“ a „Jsem v Elektromódu“. Pixel-Vizor může také zobrazovat pohyblivé obrázky. Revidované logo Manta bylo také přepracováno jako QR kód designéry Opelu.

Inženýři společnosti Opel našli vhodnou Mantu A, kterou bylo třeba dohledat ve skladu Opel Classic, a zahájili její přestavbu na plně elektrický model a zahájili svůj „projekt snů“. Spolu s názvem a novou digitální technologií, která přináší styl Manty do moderní doby, zdůrazňuje neonově zelený lak. S jinými elektrickými modely Opel, které používají 50kWh baterii a elektrický motor s výkonem 134 koní, by se Opel mohl v případě malé a lehké Manty dostat ještě k lepším číslům.