Opět rozhodne poslední závod. Podaří se Techeetahu získat titul?

Čínská stáj má šanci získat titul a stejně jako tomu bylo vloni tak i letos se o korunovaci šampiona rozhodne až ve velkém finále v ulicích New Yorku. Druhé Audi na ně ztrácí 43 bodů. Ovšem jak jsme se už nesčetněkrát přesvědčili, tak ve Formuli E není nic jisté do posledních metrů závodu.

“Sezona utekla jako voda a už jsme zase v New Yorku, abychom ukončili další ročník. Pro celý tým to byl s podporou dodavatele motorů skvělý rok a opět jsme udělali krok vpřed,” hodnoti dosavadní průběh ročníku 2018/19 obhájce titulu Jean-Eric Vergne, podle kterého má jak on, tak i tým potenciál získat mistrovskou korunu. “Neřekl bych, že se na finálne připravujeme jinak, připravujeme se normálně a stavíme se k tomu, jako ke každému jinému závodu, protože to tak konec konců je a body jsou stejně důležité.”

Také druhý jezdec Techeetahu André Lotterer má ještě čistě teoretickou šanci na titul, ten se však drží při zemi a doufá, že si spraví chuť: “Opravdu se těším do New Yorku a na dva dobré závody. Po dvou neuspokojivých závodech v Berlíně a Bernu (ani v jednom ze závodů nebodoval, pozn. red.) jsem připraven v posledních dvou závodech sezony udeřit zpět. Titul je trochu dál, než bych si přál, ale dokud to nebude matematicky nemožné, ještě jej mohu získat.”

Šéf týmu Marc Preston jede do New Yorku poměrně nervózní, neboť vloni jim tam ukradlo titul právě Audi.

“Pro tým je to známý scénář, neboť přijíždíme do New Yorku za stejných okolností jako minulý rok. Ovšem tentokrát si nenecháme konstruktérský titul uniknout,” hlásá odhodlaně Preston, jenž vzpomíná na loňskou bolestivou porážku, při které o titul přišli o pouhé dva body. “Takže uděláme všechno co bude v našich silách pro to, abychom se ujistili, že se to nestane znovu. Chceme toto týmové vítězství.”