Pérez zvažuje po konci v F1 přestup do Formule E

Šampionát elektrických formulí se těší velké popularitě, což dokazuje obrovský zájem o vstup do série jak ze stran automobilek, tak i renomovaných jezdců. Vždyť Mercedes se kvůli Formuli E vzdal účasti v domácím šampionátu cestovních vozů DTM a Porsche se zase stáhlo z vytrvalostních závodů.

Nyní uvažuje o možnosti závodit ve Formuli E Sergio Pérez: “Šampionát jsem příliš nesledoval, ale je to rozhodně série, která nejvíce roste.”

“Připojuje se spousta automobilek. Možná bude Formule E ještě větší, až skončím ve Formuli 1,” přemítá pilot týmu Racing Point v rozhovoru pro Motorsport.com. “Proto by to bylo opravdu zajímavé.”

Pro Mexičana by bylo angažmá v elektrické “sestře” Formule 1 zajímavé také z toho důvodu, že by měl možnost jet před domácím publikem. Mexiko je totiž od druhé sezóny již nedílnou součástí kalendáře FE. Kromě toho by se tak mohl přidat k už tak celkem pestrému výčtu jmen známých z formule 1, jako je duo DS Techeetah Jean-Eric Vergne a André Lotterer, oba piloti Mahindry Jerome d’Ambrosio a Pascal Wehrlein, Sébastien Buemi z Nissanu, Stoffel Vandoorne z HWA, pilot Audi Lucas di Grassi či vice mistr F1 z roku 2008 Felipe Massa hájící barvy Venturi.