Pizzerie a doručovací služby se chystají k přechodu na autonomní vozítka

V dubnu začala společnost Domino’s, největší světová společnost působící v oblasti pizzy, nabízet služby autonomního rozvozu pizzy vybraným zákazníkům v Houstonu prostřednictvím partnerství s Nuro, jednou z předních společností vyrábějících autonomní vozidla v zemi.

Jak přesně tedy tento systém rozvozu pizzy bez řidiče funguje? Zákazníci, kteří zadají předplacenou online objednávku z místa Houston Woodland Heights Domino v určitých dnech a časech, budou mít možnost nechat si pizzu doručit autonomním vozidlem Nuro.

Ti, kteří jsou schváleni pro autonomní doručování, obdrží upozornění na textové zprávy, které je aktualizují o místě jejich doručení, a bude jim zaslán jedinečný PIN kód pro zadání na dotykový displej vozidla, který otevře dveře a umožní zákazníkovi získat své krabice s pizzou.

V červnu společnost FedEx oznámila, že také uzavřela partnerství s Nuro, aby v Houstonu otestovala používání vozidel bez řidiče pro vícestupňové a schůzkové dodávky. Dodávky jsou prováděny vozidlem Nuro R2, prvním plně autonomním dodávkovým vozidlem bez řidiče, které obdrželo regulační souhlas od amerického ministerstva dopravy pro provoz na veřejných komunikacích.

„Je toho tolik, co se naše značka může dozvědět o autonomním doručovacím prostoru. Tento program nám umožní lépe porozumět tomu, jak zákazníci reagují na dodávky, jak interagují s robotem a jak to ovlivňuje provoz prodejny,“ řekl Dennis Maloney, senior viceprezident a hlavní inovátor Domino.