Podle prezidenta FIA Todta je “Formule E ve své vlastní kategorii”

V úterý byla odhalena vylepšená verze monopostu formule E pro sezony 2020/21 a 2021/22 s označením “Gen2 EVO”. Prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA Jeana Todta, který společně se zakladatelem šampionátu Alejadrem Agagem pracoval v roce 2011 na konceptu vozu elektrické série, nový vzhled nadchl.

“Když si uvědomíte, že jsme začínali se dvěma auty a jejich výměnou a teď už auto vydrží, je úchvatné. Tímto demonstrujeme, že motorsport není jen show, nýbrž také technologická laboratoř,” připomíná Todt, jehož slova cituje portál e-formel.de. Francouz je velkým fanouškem nedávno představeného “Gen2 EVO”: “Nechceme auto, které vypadá jako vůz formule 1 nebo formule 2. Chtěli jsme takové auto, které bude pokrokové.”

Gen2 EVO: Formule E představila monopost pro 7. a 8. sezonu

“Našli jsme dobrého designéra. Vzhled vozu formule E je jiný než všechny ostatní monoposty. Také nemusí být srovnávána s ostatními motoristickými sériemi. Někteří lidé se ptají, jestli může být konkurencí formule 1, ale o to nejde. Formule E je ve své vlastní kategorii,” uzavřel Todt.