Polestar 0: Karbonově neutrální vůz od roku 2030

Chytře nazvaný Polestar 0, navazuje na modely Polestar 1, 2 a 3. Projekt si klade za cíl eliminovat emise CO2 úplně z procesu výroby vozidla, spíše než jednoduše kompenzovat emise uhlíku výsadbou stromů nebo jinými prostředky, což dělá například Volkswagen. Značka cituje přesvědčení odborníků, že jednoduše kompenzovat emise není dlouhodobě udržitelné, protože nově vytvořené lesy mohou být těženy, ničeny lesními požáry nebo „pozměňovány“ změnou klimatu.

„Tím, že se tlačíme k vytvoření zcela klimaticky neutrálního automobilu, jsme nuceni překonat to, co je dnes možné. Budeme muset zpochybňovat všechno, inovovat a hledat exponenciální technologie, jak navrhujeme směrem k nule,” řekl CEO Polestaru Thomas Ingenlath.

„Máme elektromobily, takže se nemusíme starat o to, že spalovací motory produkují toxické emise, ale to neznamená, že je naše práce hotová. Nyní budeme pracovat na vymýcení všech emisí pocházejících z výroby,“ dodává Fredrika Klarén, společnost Polestar Vedoucí pro udržitelnost.

„Nyní je pro výrobce automobilů historická a vzrušující doba, kde se naskýtá příležitost využít tento okamžik, udělat něco lépe a odvážit se vybudovat sen o klimaticky neutrálních a krásných automobilech.“

Prezentovat tento model by značka chtěla nejpozději v roce 2030, dá se očekávat, že se do té doby ještě přidají další.