Porsche přišlo o vedení v obou šampionátech Formule E

Pascal Wehrlein ani Porsche nezískali v Monaku E-Prix žádné body. Německý jezdec skončil na 11. místě po náročném odpoledni, kdy se mu nepodařilo postoupit z 12. místa na startovním roštu.

Po penalizaci pro Sama Birda byl posunut na 10. místo po závodě, ale výsledek stále znamená šest závodů v řadě, kde Wehrlein neskončil na stupních vítězů, což je v ostrém kontrastu se začátkem sezóny, kdy získal dvě výhry závody.

„S vyvážeností vozu v závodě jsem opravdu nebyl spokojený,” řekl.

„Ze začátku jsme trochu pokročili, ale poté, co jsme použili útočné režimy, jsme znovu ztratili spoustu pozic, v obou případech jsme ztratili pozice.

Byl to jen těžký závod, abych byl upřímný, nebo to byl těžký den. Dnes ráno byl těžký trénink, kvalifikace, kde nebylo tempo a v závodě jsme udělali menší pokrok než obvykle.”

 

Wehrlein nyní klesl na druhé místo v pořadí poté, co Nick Cassidy získal své druhé vítězství ve Formuli E při odrazu v Monaku a drží si 20bodový náskok.

Týmovému kolegovi Antoniovi Felixovi da Costa se nepodařilo skórovat za Porsche poté, co dostal defekt, což znamená, že německý výrobce také zaostal za Envision Racing v šampionátu týmů o 13 bodů.

Pro zákaznický tým Jaguaru Envision i pro tým továrny po těžkém začátku roku znamená výrazný růst ve formě.

„Posledních pár kol nebylo skvělých, určitě ostatní odvedli velmi dobrou práci a my musíme udělat krok vpřed, to je jasné,” dodal.

„Na začátku jsme byli velmi silní, ale v posledních několika závodech jsme nedosáhli výsledků, které jsme chtěli.

Tvrdě pracujeme a vyhráváme a prohráváme společně, ale v příštích pár závodech musíme určitě najít tempo, jinak to bude těžké.”