Porsche údajně chystá konkurenta pro BMW i4

Podle nedávné zprávy by strategie elektrifikace společnosti Porsche mohla vytvořit bateriový sedan, který by byl menší než Taycan. Pokud bude schválen pro výrobu, mohl by být základní model EV zaměřen přímo na BMW i4.

Britský časopis Autocar se dozvěděl, že se uvažuje o sedanu, který by byl sedmou modelovou řadou Porsche. Podle zasvěcených ještě nebyl schválen pro výrobu, takže detaily jako jeho výkon a dojezd nebyly dokončeny. Pokud však dostane zelené světlo, bude postaveno na architektuře Premium Platform Electric (PPE), kterou Porsche a sesterská společnost Audi společně vyvíjejí, aby podpořily řadu elektromobilů.

Autocar věří, že standardně bude dodáván jednomotorový pohon zadních kol, zatímco dvoumotorový pohon všech kol bude nabízen buď za příplatek, nebo bude standardem v luxusnějších variantách. Je to přístup, který dává smysl: Porsche tak prodává Taycan a většinu benzínových automobilů ve své nabídce.

Výkon definuje DNA Porsche, takže se říká, že sedan bude dodáván s vhodně elegantní linií střechy podobnou fastbacku. Jeho silueta bude například blíže k Panamere než k Rolls-Roycu Ghost. Autocar uvádí, že sedan bude stejně velký jako elektrický model A4 nové generace Audi. Pokud je to pravda, Porsche by se dostalo do segmentu, ve kterém nikdy nebylo.