Porsche začne produkovat superrychlý model během příštího roku

Automobilka údajně investuje 500 milionů eur do výroby plně elektrických sportovních vozů ve svém hlavním závodě v Zuffenhausenu.

Porsche údajně plánuje investovat asi 500 milionů eur ve svém závodě v německém Zuffenhausenu do výroby plně elektrických nástupců své řady 718, Cayman a Boxster.

Podle německého webu Automobilwoche pro automobilový průmysl, který cituje nejmenované zdroje, Porsche zahájí výrobu náhradních dílů na baterie 718 příští rok.

Zpráva cituje manažery Porsche, kteří uvedli, že sériová výroba čistě elektrických sportovních vozů byla o rok zpožděna kvůli technologické složitosti projektu a zdlouhavé koordinaci s ostatními značkami koncernu VW. Porsche bylo frustrováno nedostatečnou rychlostí v rámci skupiny na projektu.

Elektrická sportovní auta Porsche 718 budou podložena architekturou Premium Platform Electric (PPE), kterou Porsche vyvinulo ve spolupráci s Audi. Elektrická verze SUV Macan, která se bude vyrábět v továrně Porsche v Lipsku, bude také založena na PPE.

Baterií napájení nástupci 718 převezmou vzhled a některá technická řešení, která lze vidět na konceptu závodního vozu Mission R, který debutoval v roce 2021 na výstavě IAA Mobility v Mnichově. Dvoumotorová pohonná jednotka AWD s výkonem 800 kW (1 073 k) studie se však jako taková dostane do výroby s menší pravděpodobností, zejména proto, že současné modely 718 jsou pouze RWD.