Porsche zahájilo stavbu továrny na syntetická paliva, použije je v motorsportu

Po oznámení projektu loni v prosinci nyní Porsche zahájilo výstavbu první továrny na syntetická paliva, která začne v roce 2022 s počáteční výrobou 130 tisíc litrů.

Tato továrna, postavená ve spolupráci se společností Siemens Energy a dalšími nadnárodními společnostmi, se kromě sponzorování německého federálního ministerstva hospodářství nachází v Punta Arenas v regionu Magallanes a jeho cílem je výroba paliva prakticky neutrálního z hlediska CO2.

„Na jihu Chile provádíme jeden z nejzajímavějších projektů energetického průmyslu do budoucna a podporujeme dekarbonizaci odvětví mobility. Je to důležitý a rychle účinný příspěvek ke snížení emisí CO2 v odvětví dopravy a dopravy, “řekl Armin Schnettler, výkonný viceprezident společnosti New Energy Business ve společnosti Siemens Energy.

Projekt Haru Oni bude těžit z velkého zdroje větrné energie v chilské Patagonii na výrobu neznečišťujícího syntetického paliva v průmyslovém měřítku a pro komerční účely.

Uvedené e-palivo bude použito v motorsportu. Přesněji řečeno, v automobilech, které od příštího roku soutěží v poháru Porsche Mobil 1 Supercup.

Samozřejmě by se dalo použít i v klasikách německé značky. „Přibližně 70% dosud vyrobených vozů Porsche je stále na silnici.” Naše testy s obnovitelnými palivy jsou velmi úspěšné. E-paliva sníží emise fosilních CO2 ve spalovacích motorech až o 90%, “řekl Michael Steiner, člen představenstva společnosti Porsche AG odpovědný za výzkum a vývoj.