Potvrzeno! Abt zůstává s Audi i v sezoně 2019/20

Budoucnost Daniela Abta u Audi ještě před pár dny byla nejistá. Sám rodák z Kemptenu dokonce přiznal, že by případně pověsil helmu na hřebík. S jeho místem byl pak spojován další německý závodník, který aktuálně jezdí pro Audi v německém šampionátu cestovních vozů DTM a je jejím rezervním a testovacím pilotem ve Formuli E, a sice Nico Müller.

Abt zvažuje konec kariéry! Kvůli jménu má dveře u konkurence víceméně zavřené

Müller si však na svůj debut ve voze elektrického šampionátu monopostů bude muset počkat, jelikož již včera Abt na Twitteru avizoval, že “dnes byl skvělý den”. Většina fanoušků z toho vydedukovala, že prodloužil kontrakt. A měli pravdu. Abt opravdu bude s týmem se sídlem v Kemptenu pokračovat.

“Pro New York máme velké cíle. Proto je to o to hezčí jít do posledních dvou závodů a potom do přípravy na další sezonu s tímto potvrzením a pozitivními myšlenkami. Ještě jsem se nikdy necítil v nějakém týmu a sérii tak dobře jako u Audi ve Formuli E,” popisuje šťastný Abt, jehož slova cituje německý portál e-formel.de. “Jsem hrdý na důvěru, která je do mě vkládána a budu dělat všechno pro to, abych jim za to poděkoval mými výkony.”

S čistou hlavou tak do zámoří cestuje samozřejmě i šéf týmu Dieter Gass: “S osmi kandidáty na titul před finálním víkendem zažíváme tu nejnapínavější sezonu Formule E a očekáváme, že se boj se vstupem Mercedesu a Porsche ještě vyostří.”

“S dřívějším potvrzením obou našich jezdců chceme dát jasné znamení směrem k naší konkurenci: Budeme optimálně připraveni a tu výzvu rádi přijímáme. Kromě precizního vývoje a testování nového auta to také zahrnuje jasný závazek vůči našim jezdcům.”

V Poháru konstruktérů nejhůře třetí

Audi je jedinou stájí, která závodí se stejným jezdeckým složením od premiérové sezony 2014/15. Že je to kvalitní duo dokazuje také fakt, že vloni získali titul, dvakrát skončili druzí (2. a 3. sezona), jednou třetí (1. sezona) a tento rok jsou opět horkými kandidáty na zisk další trofeje. Kromě toho se Abtovi a di Grassimu podařilo v aktuálním ročníku bodovat v deseti z jedenácti závodů, přičemž získali dvě vítězství a několik dalších pódiových umístění.

Jezdecké sestavy pro sezonu 2019/20

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne André Lotterer
BMW i Andretti Motorsport Antonio Felix da Costa Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Jose-Maria Lopez Maximilian Guether
Mercedes EQ Formula E Team Gary Paffett Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastian Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Alex Lynn / Harry Tincknell / Paul di Resta / Anthony Davidson
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotterer / Brendon Hartley

Tučně – potvrzeno
Kurzíva – spekulace