Potvrzeno: Sims zůstává u BMW i v sezoně 2019/20

Mnichovská stáj ve středu odpoledne oznámila, že vedle nováčka Maximiliana Günthera bude i nadále pokračovat Alexander Sims. Pro Brita to bude u týmu druhá sezona, nicméně jejich barvy hájí již od roku 2015 a vůz formule E poprvé testoval o rok později.

“V mé debutové sezoně jsem se toho naučil spoustu,” zrekapituloval 31letý závodník. “Měli jsme několik skvělých vzestupů, avšak i pár pádů. Jsem odhodlaný tyto zkušenosti zúročit a začít tam, kde jsem skončil, a stavět na tom.”

“Letos bude závodění proti ostatním pilotům náročné, ale nyní si jsem už vědom jedinečných výzvev formule E a tuto vědomost chci proměnit v dobré výsledky,” dodal odholdaně Sims.

“Alexander se učil raketovým tempem.”

Šéf BMW pro motorsport Jens Marquardt je s volbou nadmíru spokojený. “Do naší druhé sezony formule E vstupujeme se vzrušující jezdeckou sestavou. Alexander Sims se ve své debutové sezoně učil raketovým tempem, takže dokázal jezdit vpředu. V některých závodech měl smůlu, ale ve finále v New Yorku mohl konečně oslavovat své první stupně vítězů. Jsem přesvědený, že na to dokáže v sezoně 2019/20 navázat.” vychvaluje svého svěřence Marqaurdt, jehož slova přinesl portál e-formel.de.

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Nico Müller Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans James Calado
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotter