Potvrzeno: V Berlíně se pojede šest závodů v devíti dnech!

Po více jak tříměsíční pauze se formule E probudí zpět k životu. Restart sezony proběhne na začátku srpna v hlavním městě Německa, Berlíně. A bude se jednat o pořádně našlapaný program!

V březnu byla kvůli šířící se pandemii koronaviru aktuální sezona 2019/20 přerušena. Posléze se dlouho spekulovalo o tom, kde a kdy bude ročník restartovaný. Jedním z kandidátů byl právě Berlín.

Ve středu dopoledne Mezinárodní automobilová federace potvrdila, že se tak opravdu stane, přičemž se na bývalém letišti Tempelhof pojede tzv. “sixpack” – v rozmezí devíti dnů se uskuteční celkem tři “double headery”, z nichž dva se pojedou v týdnu. Avšak každý dvojzávod se pojede na jiné specifikaci okruhu.

“Chystáme se do Berlína, na Tempelhof – na místo, které naše týmy, jezdci a fanoušci milují – na devítidenní závodní festival s třemi po sobě jdoucími ‘double headery'”, uvedl šéf formule E Jamie Reigle, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Závody se budou konat na třech odlišných specifikacích okruhu, což představuje novou výzvu a předpoklad na nepředvídatelný a dramatický vrchol sezony.”

05.08.2020 6. závod specifikace okruhu 1
06.08.2020 7. závod specifikace okruhu 1
08.08.2020 8. závod specifikace okruhu 2
09.08.2020 9. závod specifikace okruhu 2
12.08.2020 10. závod specifikace okruhu 3
13.08.2020 11. závod specifikace okruhu 3

Nadále ale budou platit bezpečností opatření, aby se předešlo dalšímu šíření COVID-19, což znamená, že se pojede před prázdnými tribunami. V Berlíně platí zákaz konání akcí s účastí nad 1000 lidí až do 24. října.

Na okruh tedy budou moci jen členové týmu, kteří jsou pro chod týmu na místě nepostradatelní, přičemž při vstupu budou muset podstoupit test na koronavirus. Veškeré tiskové konference budou probíhat na dálku.

V Berlíně sezona i skončí

“Berlin je od začátku formule E před šesti lety jakožto jediné město každý rok v kalendáři. V tomto roce ovlivněným pandemií je Berlín jedinou metropolí formule E v Evropě. Jsem rád, že jsme i v roce 2020 spolehlivým partnerem elektrické série a že se odjede zbylých šest závodů sezony na Tempelhofu,” řekl místní starosta Michael Müller.

“Berlín se ukázal jakožto ideální místo na pořádání, nejen co se týká bezpečnostních opatření. Naše město je přehlídkovým molem pro elektromobilitu, jelikož se zabývá novou formou pohonných jednotek.Tím lepší je, že jsou v jedné sérii poprvé všechny čtyři německé automobilky. Děkuji všem kompetentním a všem, díky jejichž spolupráci se to uskuteční a všem zúčastněným přeji spoustu úspěchů.”

“Tým formule E v posledních týdnech neuvěřitelně tvrdě pracoval na tom, abychom mohli v Berlíně zase závodit. Od té doby, co jsme v březnu sezonu přerušili, soustředili jsme se na aktualizovaný kalendář, v němž bylo kladeno zdraví a bezpečnost na první místo, což je výraznou značkou formule E a jejích závodů ve městě a jenž nabídne vzrušující závěr této napínavé sezony,” dodal Reigle.