Potvrzeno: Venturi s motory Mercedes, jezdecká sestava zůstává stejná

V červnu se začaly objevovat informace, že by mohl tým Venturi Racing přijít o statut továrního týmu, a to kvůli novému dodavateli agregátů Mercedes. Nicméně stáj vedená manželkou šéfa týmu Mercedes F1 Tota Wolffa, Susie, se stuttgartskou značkou už spolupracuje od roku 2017, kdy uzavřeli partnerství s předskokany Mercedesu, HWA, kterému dodávali pohonné jednotky.

Stane se z Venturi zákaznický tým Mercedesu?

Ve čtvrtek odpoledne bylo zároveň s oznámením jezdecké sestavy pro nadcházející sezonu, která zůstane nezměněná – nadále budou barvy týmu hájit Edoardo Mortara a Felipe Massa -, potvrzeno, že budou vozy poháněny motory Stříbrných šípů.

“Jsme hrdí na to, že můžeme přivítat Mercedes-Benz v rodině Venturi coby partnera pro pohonné jednotky v šesté sezoně. Kombinace z našich zkušeností s vysoce výkonnými elektrickými vozy a motoristickou tradicí Mercedesu je rozhodujícím krokem k posílení naší pozice ve stále silnějším startovním poli. Velmi se těšíme na tuto novou éru našeho týmu. A jsem si jistý, že je to začátek společné velkolepé budoucnosti s našimi novými kolegy ze Stuttgartu a Brixworthu,” uvedl prezident Venturi Automobiles Gildo Pastor, jehož slova cituje portál e-formel.de.

Monačané se tak stanou vedle Virginu, který odebírá agregáty od Audi, druhým zákaznickým týmem ve startovním poli. Avšak díky spolupráci s Mercedesem přijdou o partnerství se společností ZF.

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Nico Müller Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans James Calado
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotter