Přátelé Země se začali zajímat o Extreme E a požadují detaily

Himaláje, Extreme E, Přátelé Země
Mezinárodní síť ekologických organizací Přátelé Země se zaměřila na nově vznikající šampionát Extreme E. Po pořadatelích požaduje detailnější informace, jakými kroky budou postupovat při řešení environmentálních problémů.

Závody Extreme E budou probíhat v pěti odlehlých lokalitách, které již v současnosti jsou poškozené změnami klimatu. Z tohoto pohledu jsou vybraná místa opravdu extrémní. Jedná se o Amazonský prales, Arktidu nebo pohoří Himalájí.

Cílem projektu je podle šéfa série, Alejandra Agaga, poukázat na problémy sužující životního prostředí, kterým současná společnost čelí už nyní. Tím by se podle něho dalo předejít vzniku dalších škod.

Nicméně lidem z organizace Přátelé Země nestačí a od šampionátu požadují popis konkrétních kroků, jež povedou k nápravě.

ČTĚTE TAKÉ: 

„Příchod elektrických aut do motorsportu je rychlým posunem k tolik potřebnému snížení uhlíkových emisí v sektoru soukromé dopravy. Mnoho takových inovací, které jsou potřebné v motorsportu, jsou již běžně používané.

Nicméně zaměření se na oblasti postižené klimatickými změnami a dalšími environmentálními škodami by mělo vést k jejich napravení. Nechceme tuto myšlenku zamítnout. Organizátoři musí vysvětlit, jak závody nadále nebudou zátěží, a jak využijí zisky na podporu místních komunit,“ uvádí šéf výzkumu organizace Mike Childs.

Právě s místními lidmi má Extreme E ve velké míře spolupracovat a pomoci nalézt řešení problémů, které je sužují. Nicméně je složité v počátcích šampionátu jakkoli odhadovat skutečný záměr organizátorů.

Proběhlo představení Extreme E: Je po všech stránkách extrémní

Napsat komentář