Přivítejte Volkswagen ID.5 GTX

Elegantní jako kupé, stejně silný jako SUV a plně elektrický: ID.5 GTX bude mít svůj mezinárodní výstavní debut od 7. září na IAA v Mnichově. První SUV kupé založené na Modular Electric Drive Matrix (MEB) ohromuje svým elegantním designem a výkonným dvoumotorovým pohonem všech čtyř kol.

ID.5 GTX je první plně elektricky poháněné SUV kupé od společnosti Volkswagen. Díky svým plynulým liniím je ID.5 GTX elegantní a sportovní. Krátké převisy a velká kola zdůrazňují jeho silný charakter.

GTX znamená novou atletiku Zkratka GTX představuje novou atletiku značky Volkswagen. Navazuje na tradici úspěšných modelů GTI, GTD a GTE a přenáší ji do světa elektrické mobility.

Na přední i zadní nápravě modelu ID.5 GTX je elektrický motor-dvoumotorový pohon všech kol zaručuje silný jízdní výkon, vynikající trakci a sportovní ovladatelnost. Velká lithium-iontová baterie mezi nápravami umožňuje projektovaný dojezd až 497 km2.

Až ID.5 GTX dorazí příští rok k prodejcům, bude to druhý model ze sportovní produktové značky GTX a dodá strategii ACCELERATE další impuls. Volkswagen si klade za cíl stát se nejpopulárnější značkou, pokud jde o udržitelnou mobilitu. Cílem je do roku 2030 zvýšit podíl čistě elektrických automobilů v Evropě na 70 procent jednotkových prodejů společnosti Volkswagen. Volkswagen chce do roku 2050 dosáhnout čisté uhlíkové neutrality.