Proč se Lotterer rozhodl pro Porsche?

André Lotterer po dvou letech s týmem DS Techeetah přijal novou výzvu v podobě angažmá u nově příchozího Porsche, kde bude závodit po boku Neela Janiho. Německý závodník měl pocit, že mu v Techeetahu zkrátka štěstí nepřeje: “Možná něco u Techeetahu bylo, co mi pokaždé vítězství překazilo. Výhra musí přijít! Doufejme, že s Porsche.”

Vedení týmu s ním bylo spokojené a kontrakt chtělo prodloužit. Podle informací německého portálu Motorsport-Magazin.com dokonce dostal solidní nabídku a Jean-Eric Vergne, který je částečným vlastníkem stáje, jej taky chtěl i nadále jakožto týmového kolegu. Němec však odmítl.

37letý závodník na oficiální prezentaci nového monopostu Porsche s označením 99X řekl: “Porsche je jednou z největších značek v motorsportu, a jestli na to někdo technicky má, pak jsou to oni. Chtěl bych s nimi postavit společnou budoucnost.”

“Odchod od Techeetahu nebyl jednoduchý”

Přestože se Lotterer upsal Techeetahu na tři roky a jeho kontrakt měl vypršet až po šesté sezoně, tak díky klauzuli mohl rozvázat spolupráci dříve: “Měl jsem klauzuli, takže jsem mohl odejít dříve. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože mi Techeetah nabídl něco nového. Zkrátka to byla těžká volba.”

Před začátkem uplynulé sezony uzavřel Techeetah spolupráci s automobilkou DS, která však s dříve s okruhovými závody neměla žádné zkušenosti. “DS má na palubě hromadu dobrých lidí. Ale nemají zdroje jako Porsche. Porsche již všechno vybudovalo v LMP (třída ve vytrvalostních závodech WEC – pozn. red.) a to byl základní kámen, na kterém mohli na této úrovni dále stavět. U Techeetahu přišlo hodně inženýrů z rally, kteří auta stavěli odlišně.”

Pro Janiho nebude sezona 2019/20 premiérová, neboť již v roce 2017 nastoupil za Dragon do úvodních dvou závodů sezony. Nicméně jeho další angažmá padlo, neboť se krátce na to cesty Dragonu a Porsche rozešly.

Ačkoliv má rodák z Duisburgu oproti Janimu více zkušeností, tak neočekává, že bude mít na růžích ustláno: “Tlak trochu cítím. Tým startuje od nuly, já ale ne.”