Prohra titulu Evanse “velmi bolí”

Mitch Evans byl do posledního závodu aspirantem na zisk titulu, avšak ten nakonec ukořistil António Félix da Costa. Prohra jej velmi bolela. O korunu Evanse připravila zejména pochybení týmu.

Australský závodník jel do Berlína se ztrátou pouhých 11 bodů na lídra šampionátu da Costu. Nicméně na okruhu na bývalém letišti Tempelhof, kde se jelo rekordních šest závodů v devíti dnech, nasbíral jen 12 bodů, zatímco na Portugalecově kontě jich přibylo tučných 92. Evans se tak rázem propadl z druhého místa až na sedmé.

Kiwi přiznal, že trvalo “pár týdnů”, než se se zklamáním, které bylo jak pro tým, tak i pro něj obrovské a bolavé, smířil. “Tak zdrcený jsem dlouho nebyl. Když jste něčemu tak blízko…. avšak závod od závodu to utíkalo mezi prsty. Tak nějak jsme to da Costovi a Techeetahu darovali.”

Přestože boj o titul prohráli, tak věří, že uplynulá sezona měla na tým pozitivní dopad. Nyní se soustředí na testování spolehlivosti a výkonu pohonné jednotky – Jaguar I-Type5.

“Myslím, že výsledek ve skutečnosti neodráží to, čeho jsme minulou sezonu dosáhli,” rekapituluje Evans, jehož slova cituje portál the-race.com. Dále zdůrazňuje, že takový neúspěch může následně vyústit v obviňování se navzájem, avšak v jejich případě se stal přesný opak – drželi spolu.

“Snažili jsme se najít odpovědi, a myslím si, že spoustu odpovědí, které jsme se snažili najít, byly nereálné kvůli situaci ohledně kvalifikace,” přičemž naráží na fakt, že podmínky během kvalifikací byly velmi ošemetné kvůli specifickému povrchu bývalého letiště. Jeho kvalifikačním maximem byl start z deváté pozice v prvním závodě berlínského sixpacku. V počtu předjetí zaujal druhou příčku těsně za Stoffelem Vandoornem. Sezonu pak ukončil po stíhací jízdě z 23. místa na 11. pozici.

Evans doplatil na chyby týmu

Nejednou se během uplynulé sezony stalo, že jej z boje o přední příčky vyřadila technika. Stalo se tak například v Santiagu, kde měl nakročeno k vítězství a také v Marrakéši, kde ho tým v kvalifikaci poslal příliš pozdě na trať, kvůli čemuž nestihl najet do měřeného kola.

V těsné kvalifikaci na ePrix Marrákeše pole position získal Da Costa, Evans bez času

“To, co se stalo v Marrákeši, bylo trapné. Ale v celém týmu se všichni posunuli na další úroveň a vyhnuli se čemukoliv, co by se mohlo potenciálně stát nebo co se stalo v minulosti. Vždycky budete mít v sezoně drobné potíže, tak to prostě je a všichni jsme zkrátka lidé. Ale minimalizovat to, abychom vyhráli šampionát, bude extrémně klíčové. Věřím v tým, že zařídí, aby se tyto drobné chyby nestávaly.”