Provizorní kalendář pro sezonu 2019/20 bez Švýcarska a se dvěma závody v Číně

V pátek večer byl zveřejněn provizorní kalendář pro nacházející sezonu, která opět odstartuje na konci listopadu tzv. double-headerem v Rijádu. Ačkoli je tento termín poměrně nešťastný, neboť bude ePrix kolidovat s velkým finále formule 1 v 1000 kilometrů vzdáleném Abú Dhabi, tak byl tento víkend jediným přípustným. Další možná data konání úvodní ePrix sezony by se totiž křížila buďto s galavečerem FIA v Paříži, nebo se závodem WEC v Bahrajnu.

Zůstává otázkou, zda bude po Rijádu následovat opět závod Maroku. Hovoří se o tom, že by měla být ePrix Marrákeše nadobro z kalendáře vyškrtnuta. Za potenciálního náhradníka je pak označováno Sao Paolo. O závod v tamních ulicích usiluje rovněž brazilský pilot Lucas di Grassi, který dokonce navrhl i podobu trati.

Poté již tradičně zavítá formule E 18. ledna 2019 do Chile a v únoru se podívají jezdci do Mexika.

V březnu se kolotoč elektrické série přesune do Číny, kde jej čeká dvojitá porce závodů. Zatímco 1. května se pojede na starém známém okruhu v Hongkongu, tak místo konání druhého závodu o tři týdny později ještě není známo. Kandidátem je město Si-an, anebo se uvažuje o návratu do San-ji.

Okruh v Hongkongu projde úpravami

Evropská část sezony začne v dubnu ePrix Říma a o dva týdny později se bude závodit ve Francii. Tentokrát však bude evropská šňůra na začátku května přerušena premiérovým závodem v ulicích korejského Soulu, aby se poté formule E vrátila zpět do Evropy, do hlavního města Německa, Berlína.

Kalendář formule E je plný změn, což dokazuje také fakt, že se nepojede po dvou letech ve Švýcarku a závěrečný “double-header” se pojede namísto New Yorku na konci července v Londýně, který bude zároveň posledním závodem evropského klání.

Podle spekulací vedly k vyškrtnutí Švýcarska z kalendáře především organizační problémy s letošní ePrix, která se odehraje příští víkend v Bernu.