První berlínský závod formule E vyhrál Antonio Felix da Costa

Formule E se vrátila k reálnému závodění, které se bude odehrávat následujících devět dní v Německu na berlínském okruhu.

Kvalifikace nepřinesla žádná dramata, ale první řadu obsadily vozy DS Techeetah. Pole position získal Antonio Felix da Costa a na druhém místě se usídlil jeho týmový kolega Jean-Eric Vergne. Třetí pozici obsadil pilot týmu Nissan e.dams Sebastien Buemi.

Start závodu proběhl v klidu a da Costa si držel první pozici před svým týmovým kolegou. Kritický okamžik přišel hned po pár kolech, kdy kolidoval Robin Frijns s Maximilianem Güntherem. Frijns si poškodil přední křídlo a pravé zavěšení, tudíž musel ze závodu odstoupil.

Na trať vyjel Safety Car, který odklidil úlomky z vozu. Následoval restart, během kterého se začal Lotterer dotahovat na druhého Vergne, jezdci se přetahovali o pozice a přiblížil se i Sam Bird.

Felipe Massa nedobrzdil do jedné ze zatáček a naboural do bariéry. Tentokrát se na trati Safety car neobjevil, ale byla spuštěna žlutá fáze, během které nikdo nesmí předjíždět.

Po dalším restartu se začal Vergne propadat a postupně byl předjetý všemi jezdci a v posledním kole pravděpodobně pro nedostatek energie odstoupil.

Mezi jezdci byla veliká skrumáž především kvůli aktivaci attack modu, který hodně míchal středem pole. Do souboje o stupně vítězů se dostal i Nyck de Vries z Mercedesu, který ale nakonec jen těsně dokončil na čtvrté pozici. Za ním se umístil Jerome D’Ambrosio a Stoffel Vandoorne, který se druhým Mercedesem předvedl skvělou stíhací jízdu.

Vítězství si tak stylem start-cíl připsal da Costa, kterého doplnil na stupních vítězů Lotterer a Bird.