První kamion následuje ten druhý zcela bez řidiče – Automated Following

Společnost Peloton představila svůj vysoce autonomní pohonný systém pro nákladní vozidla. Jde o sestavu dvou kamionů, v níž druhý kamion následuje ten první. Následující nákladní automobil je skutečně bez řidiče.

Tento nejnovější systém je nástupcem předchozí verze, která sice umožňovala sledování prvního vozidla, ale řidič druhého musel mít ruce na volantu a sledovat cestu. Peloton to nazývá „automatické sledování“. Tento autonomní systém je navržen tak, aby byla vzdálenost mezi vozidly téměř 17 metrů (55 ft). Dokonce přináší přibližně 10% úsporu paliva kvůli lepší aerodynamice. Hlavní řidič v podstatě řídí obě nákladní vozidla. Společnost to vidí jako souhru řidičů a komunikace mezi vozidly  autonomní vozidla nepřebírají všechno úplně, ale pracují s lidmi a technologií autonomního řízení.

V USA jsou bezpečnostní operátoři stále pro to, aby po veřejných komunikacích jezdily vozy s vlastním řízením. Nicméně společnost Peloton to mění se svými připojenými nákladními vozidly, která si navzájem neustále posílají data.