Porsche už podepsalo prvního pilota, jméno padne do týdne

Vstup Porsche do formule E je velkou a dlouho očekávanou věcí. Stane se tak už příští rok. První pilot pro premiérovou sezónu už prý podepsal smlouvu. Jméno zatím zůstává utajeno.

Informaci o podpisu smlouvy s prvním pilotem Porsche prozradil viceprezident oddělení motorsportu Fritz Enzinger. Konkrétní jméno a další detaily si nicméně nechal pro sebe. S uveřejněním pak nejspíše přijde už během tohoto týdne.

Velmi pravděpodobně jedno z míst zaujme Neel Jani. Ten již zkušenosti, byť jepičího charakteru, s elektrickými formulemi má. S Dragon Racing loni odjel úvodní dva podniky v Hongkongu. O vítězi 24 hodin Le Mans se mimo jiné ví, že by na nabídku Porsche souhlasně kývnul.

Další potenciální uchazeč o sedačku je Brandon Hartley, který po odchodu z F1 zůstává pro rok 2019 závodníkem Porsche. V úvahu připadá i Fred Makowiecki. Naopak velmi nepravděpodobné je, že by ona smlouva byla uzavřena s někým ze současného startovního pole.

Porsche začne první závodní monopost testovat v březnu, kdy bude mít k dispozici oficiální auto. Už od října automobilka testuje pohonné ústrojí na dynamometru. Podle předchozích informací se lze tedy domnívat, že vše pokračuje podle původních plánů.

Další vybraná témata

Foto: screenshot zwart | Instagram

Napsat komentář