První rallye kamion na světě s hybridním pohonem

Severočeský tým MKR Technology postavil první rallye kamion na světě s hybridním pohonem. Jedinečný koncept terénního kamionu vyvíjel židovický konstruktér Mario Kress v totálním utajení ve spolupráci s holandským Riwald Dakar týmem. Závodní speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl slavnostně představen při páteční podvečerní světové premiéře v holandském Almelu. Unikát se chystá lednový Dakar.

Jedinečná spolupráce

Tým Riwald Dakar a český partner MKR Technology tvrdě pracovali několik měsíců na vývoji zcela nového a jedinečného konceptu; Hybridního terénního kamionu. Projekt podporují partneři – ZF Friedrichshafen – Renault Trucks – Hendrickson – AxleTech – Eurol.

Kamion Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl představen v pátek 27. září.

Teď je ten pravý čas na správnou volbu

V době, kdy se životní prostředí stalo hlavním globálním tématem, se vývoj kamionu zaměřil na hybridní technologii. Renault Trucks C460 Hybrid Edition je lehký kamion, který obsahuje 700 kilogramů hybridní technologie, a dosahuje ideální hmotnosti 8,5 tun.

Příslib

Gert Huzink z týmu Riwald Dakar v poslední době intenzivně testoval hybridní kamion Renault C460. Hybridní pohonný systém zahrnující speciální maziva Eurol byla vystavena extrémním podmínkám a dosáhl slibných výsledků.

Tým Riwald Dakar a MKR uzavřeli tříleté partnerství s cílem dostat se v tomto období ve světě rally mezi tři nejlepší. Tým Riwald Dakar a jeho partneři jsou přesvědčeni, že elektrická technologie v kamionu může způsobit změnu.

Hybridní kamion v rallye Dakar

Tuto ucelenou vizi přineslo A.S.O, organizátor nejtěžší rally na světě; Rallye Dakar a s nadšením se jí drží. Chtělo by vidět tým Riwald Dakar s Gertem Huzinkem za volantem nového hybridního kamionu Renault C460 Hybrid Edition na startu Dakaru 2020.

Udržitelná, inovativní a společensky odpovědná

Společnost Riwald Recycling, v současné době slaví své výročí, investuje do budoucnosti a je jednou z nejvíce inovativních recyklačních společností v Evropě. Je více udržitelná, čistší a profesionální a recykluje všechny myslitelné kovy s cílem opětovně použít 100% recyklovaných materiálů uvolněných do současné moderní ekonomiky.

Holandská společnost je hlavním sponzorem týmu Riwald Dakar a je kolébkou této velkolepé a strukturální změny ve sportu rally. Společnost vykročila k lepšímu prostředí a ještě lepšímu světu. Tuto filozofii považuje Riwald Recycling za svoji prioritu.

Technické údaje kamionu Renault TrucksC460 Hybrid Edition:
Typ: Renault Trucks C 460 Hybrid Edition
Motor: DXI 13
Převodovka: ZF Ecomat 6HP
Převodová skříň: ZF VG 1600
Přední a zadní náprava: Axle Tech 4000 grand series.
Výkon dieselového motoru: 1040 Hp
Točivý moment dieselového motoru:  4600 Nm
Elektromotor: ZF CeTrax lite
Přídavný výkon E-motoru: 205 Hp
Maximální točivý moment: 1600 Nm
Tlumení: Hendrickson