První účast McLarenu v Extreme E skončila “kolostřešním saltem”

Tým McLaren měl debut v Extreme E nahoru a dolu. Nejen obrazně, ale i doslova. Při finálové jízdě skončil totiž Tanner Foust na střeše.

Britská stáj ale i tak považuje první víkend za úspěšný. Mezi desítkou týmů se umístila v top 5, což je pro premiérový víkend slušné umístění.

„Úplně šílené! Bylo neuvěřitelné dostat se do finále, zvláště když jsme měli v sobotu technický problém v kvalifikaci. Nicméně ve finále byl prach největší výzvou, kterou jsem zažil,” komentuje Foust první víkend.

„Náraz způsobil obrovský náklon vozu a my jsme vypadli ze závodu. Úsilí, které tento talentovaný tým vložil do prvního víkendu bitvy, bylo impozantní a mě mrzí, že to skončilo takto. Věřím ale, že pro další víkend budeme o to více připravenější.”

Generální ředitel McLarenu Zak Brown neskrýval své nadšení. Američan už má v Extreme E tým Andretti United, ale zde přišla nová výzva v podobě oranžové stáje.

„Navzdory Tannerově nehodě ve finále jsou závody o tomto víkendu přesně takové, jaké jsme si představovali, když McLaren Racing vstoupil do elektrického motoristického sportu s Extreme E.

Všechno vzrušení ze závodění v extrémních podmínkách, přesto zcela odlišné závodění od F1 a IndyCar: krátké, ostré a rychle a v Crazy Race opravdu zběsilé! Nemohu být více než hrdý na úsilí Emmy a Tannera a jejich přirozené kamarádství, stejně jako na úsilí celého týmu, zejména našeho sportovního ředitele Marka Graina a hlavní inženýrky Leeny Gade.

Kromě závodění je prostě úžasné být součástí této inovativní série a kritického úsilí prosazovat větší rozmanitost v našem sportu a inženýrství a zároveň zvyšovat povědomí o opatřeních v oblasti klimatu. Již se rychle učíme urychlovat naši vlastní misi udržitelnosti, poháněnou náš hlavní účel: Neohrožená honba za lepším. Neohroženě vpřed!“