Rekord na Nürburgringu v ohrožení, zlomit se jej chystá Volkswagen

Volkswagen ID. R, Nürburgring
Volkswagen začal s přípravami na rekord na okruhu Nürburgring. Ten dosavadní drží čínské NIO s vozem EP9. Jízda se uskuteční už v létě.

Minulý rok Volkswagen pokořil rekord na hoře Pikes Peak. Nyní se chystá na novou výzvu. Tou je rekordní zápis na legendárním okruhu Nürburgring Nordschleife. Tým spolu se závodníkem Romainem Dumasem se tento týden chystá ve španělské Almeríi.

Francouzský pilot se závodním prototypem ID. R se o rekord v kategorii elektromobilů pokusí letos v létě. Dosavadní nejrychlejší čas drží Peter Dumbreck s vozem NIO EP9.

„Po zkušebních jízdách v Oscherslebenu, jdou první jízdy ve Španělsku stále podle plánu,“ říká ředitel Volkswagen Motorsport Sven Smeets. „Po přepsání rekordu na Pikes Peak je vzrušující to stvrdit na závodním okruhu. Optimalizace elektrifikovaného sportovního vozu čistě pro Nordschleife je velká výzva pro celý tým.“

ČTĚTE TAKÉ:

Rozhodně stojí za zmínku, že Dumas je čtyřnásobným vítězem vytrvalostního závodu Nürburgring 24. Trať tedy zná velmi dobře a jak sám uvádí, elektrický pohon mu umožní jít s vozem více na limit.

„Mohu brzdit daleko intenzivněji a agresivněji. Díky přizpůsobení software bude upravena i výkonnost elektrických motorů pro další pokus o nový rekord,“ prozradil Dumas.

Německá automobilka se rozhodla pro tento pokus přejít od pneumatik Michelin, které byly použity na Pikes Peak, k Bridgestone. S tou má značka vřelé vztahy ze spolupráce na produkčních vozech.

Jak vznikal Volkswagen I.D.R Pikes Peak a co stálo za úspěchem na slavném pohoří?

Napsat komentář