Renault a Nissan usilovně pracují na zvýšení kapacity baterií

Francouzská automobilka Renault a její japonský alianční partner Nissan jednají o tom, aby více spolupracovali a zlepšili úspory, které mohou plynout z používání stejné technologie baterií.

Baterie jsou jedním z nejnákladnějších aspektů vývoje elektromobilů v době, kdy automobilové skupiny závodí o to, aby v tomto segmentu obstály. Pro Renault a Nissan je to již dlouho jedno ze slabších míst partnerství, které sahá zpátky v čase už o 20 let, a každý z výrobců přitom získává baterie různými způsoby.

„Pokud se nám podaří přijít s velmi synergickým přístupem k bateriím, bude aliance pravděpodobně jednou z prvních, která překročí hranici milionu prodaných automobilů se stejným bateriovým modulem,“ řekl De Meo na automobilové konferenci Financial Times.

Spolupráce na bateriové technologii bude velkou zkouškou budoucnosti aliance Renault-Nissan. V závodě o výrobu čistších elektrických vozidel za atraktivní cenu pro spotřebitele čelí tvrdé konkurenci, jako je Volkswagen. Jejich německý rival plánuje do roku 2030 pouze v Evropě vybudovat šest továren na baterie. De Meo v úterý uvedl, že Renault a Nissan úzce spolupracují na výrobě a získávání komponentů.