Renault láká na vodíkový model

Renault se zdá oddaný elektromobilům a oznámil velké plány na rozšíření své řady – tyto plány nazývá Renaulution. Renault však po stopách automobilek, jako je Toyota, hledá i jiné způsoby, jak svůj čin očistit, a jednou z těchto cest by mohlo být uvedení vozidel ICE, která spalují vodík namísto tradičnějších benzínových nebo naftových paliv.

Nejsme si úplně jisti, co tady Renault vymýšlí, ale tiskové materiály jasně uvádějí, že vozidlo v upoutávce má „vodíkový motor“ a žádná zmínka není o palivovém článku.

Bezprecedentní koncept vozu s vodíkovým motorem ztělesňuje dekarbonizační trajektorii skupiny a značky Renault a také jejich pokrok v oblasti cirkulární ekonomiky, recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Renault se do dnešního dne nikdy nezmínil o žádném plánu nebo záměru vstoupit do spalování vodíku jako prostředku pro pohon svých budoucích vozů. Jak je patrné z úryvku tiskové zprávy výše, výrobce říká, že je to lepší než spalování fosilních paliv a že je to pro něj životaschopný způsob, jak svůj čin uklidit.

Výrobce přímo neuvádí, co příchod tohoto konceptu znamená – předznamenává příchod modelu výroby spalování vodíku? Čistě na základě formulace v tiskové zprávě, i když o tom ještě není ani zmínka, říkáme, že tam Renault s tímto konceptem míří, ale momentálně testuje vody.

Pokud jde o to, jak to vypadá, je to určitě podobné novému plně elektrickému Megane, se stejným druhem tenkých skupin světlometů. Vozidlo se také jeví jako crossover, i když nevidíme dost vozidla, abychom to mohli definitivně uvést. Zdá se také, že má kamery místo zrcadel, ale nevíme, zda se to dostane do výroby, i když je to v Evropě legální již několik let.

O tom, kdy bude oficiálně odhalen, se však nemluví, ale pravděpodobně to bude letos na velkém motoristickém místě.