Rene Rast bude závodit ve formuli E s McLarenem

Rene Rast se vrátí do formule E s McLarenem v sezóně 2022-23 a připojí se k britskému týmu pro svou první sezónu v šampionátu.

Rast, nedávno oznámený v seznamu továrních jezdců BMW po svém odchodu z Audi, spojí své dosud nezveřejněné povinnosti pro bavorskou značku s formulí E.

Rast závodil za tým Audi polovinu let 2019-20 a na plný úvazek v letech 2020-21 před odchodem značky na konci této sezóny a od té doby se soustředil na své aspirace na titul DTM s firmou.

Němec také závodil za tým Aguri během víkendu v Berlíně.

McLaren formálně přebírá tým Mercedesu formule E, když se německý výrobce stahuje poté, co vyhrál tituly týmů a jezdců – ten druhý s odcházejícím Stoffelem Vandoornem.

„Jsem potěšen, že se mohu připojit k týmu NEOM McLaren Formula E. Jako závodní fanoušek měl McLaren vždy obrovskou přitažlivost,“ řekl Rast.

„Je to ikonické jméno v motorsportu s bohatou historií, takže se cítím poctěn a hrdý, že budu moci příští sezónu reprezentovat McLaren ve formuli E.

Už jsem absolvoval sezonu ve formuli E, byla to skvělá zkušenost a po tom roce jsem cítil, že jsem ještě neskončil. Jsem nadšený, že teď dostávám příležitost pokračovat v této cestě.

Jsem extrémně motivovaný a nepochybuji, že spolu vytvoříme něco skvělého. Nemůžu se dočkat, až začneme!”

„Zatímco se blíží začátek nové kapitoly týmu, jsem potěšen, že budu moci přidat Reneho do naší sestavy jezdců pro příští sezónu,“ dodal šéf týmu Ian James.

„Rene ukazoval své závodní umění znovu a znovu v každé sérii, ve které dosud závodil.

„Je nejen extrémně rychlý, ale také konzistentní a má cenné předchozí zkušenosti ve formuli E, což bude velkou pomocí jak pro tým, tak pro něj samotného.

Devátá sezóna slibuje, že bude pro tým vzrušující výzvou a jsem rád, že mám jeden z našich vozů v důvěryhodných rukou Reneho.”