Revoluce na operačním sále. Doktoři chtějí využívat chytré brýle od Microsoftu

Jedna z největších dětských nemocnic ve Velké Británii plánuje využít technologií gigantu Microsoftu. Chce tím pomoci nejen svým doktorům v případech operací, ale slibuje si od toho i zkvalitnění péče.


Dětská nemocnice Alder Hey ročně přijme až 270 tisíc mladistvých pacientů. Tímto počtem se řadí mezi největší zdravotnická zařízení tohoto typu ve Velké Británii. Brzy však bude dost možná vůbec největší. Svou péči o pacienty chce rozšířit a posunout na další úroveň nejmodernějšími technologiemi od Microsoftu.

Do zasedaček plánuje umístit takzvané „Surface Huby“ (pro představu oč jde, ukazuje video níže) a chytré brýle HoloLens přímo na operační sály. Jako velmi zajímavé se jeví především zmiňované brýle, které dokáží člověku, v tomto případě přítomnému doktorovi, promítnout 3D hologramy s následnou interakcí. Zjednodušeně řečeno si bude moci lékař v průběhu operace prohlédnout informace o pacientovi. A to například skeny srdce nebo dalších orgánů, které budou hrát podstatnou roli při zákroku.

Nemocnice si od tohoto kroku slibuje usnadnění celého procesu operací, jeho zrychlení, zefektivnění a v neposlední řadě i zvýšení bezpečnosti mnohdy složitých zákroků. Však si jen představte situaci, kdy při jednom z takových zákroků potřebuje operující lékař více informací o inkriminovaném místě pacienta. Ty pochopitelně nemá s sebou na operačním sále, nicméně odběhnout si pro ně také nemůže.

HoloLens tento nedostatek dokáže odstranit a nezbytné informace i díky hlasovému ovládání předat okamžitě. Ošetřující lékař si je díky brýlím bude moci přehrávat přímo před sebou a ověřovat si zároveň svůj postup. Na to, jak celá záležitost bude fungovat, se můžete podívat v přiloženém videu.

Napsat komentář