Revoluce v elektrodopravě? Tříkolka Nobe GT100 šokovala vzhledem

Nejen Američané nakupovali pravidelně velká elektrická SUV. To všechno by se ale v budoucnosti mohlo změnit, protože se objevuje naprosto něco jiného. Tříkolka s retro designem.

Zakladatel Roman Muljar plánuje zahájit výrobu s dosud neoznámeným partnerem ve Spojených státech, jednom z nejkonkurenceschopnějších trhů vozidel na světě. Doufá, že zahájí výrobu počátkem příštího roku.

Malý a lehký Nobe GT100 bude znamenat návrat do „Zlatého věku motorismu“; řekl zakladatel společnosti. Okouzlující retro model GT100 vypadá jako kříženec sportovního italského sedanu po druhé světové válce s napařovací žehličkou. V třídílné masce chladiče je náznak Alfy Romeo, malé bílé pláště zapadají do tématu z poloviny 20. století. Interiér je vybaven volantem s tenkými okraji a tlačítkem chromovaného klaksonu.

Model GT100 je pro dvě osoby a maximální dojezd bude přibližně 300 kilometrů, v závislosti na ekonomičnosti jízdy. Retro auto se bude prodávat ve verzi s pevnou střechou za přibližně půl milionu korun, což je slušná cena. Následovat bude i trochu dražší verze kabrioletu, jenž bude stát o sto tisíc více.