Řím překvapivě prodloužil s formulí E až do roku 2025

Hodně překvapivá zpráva přišla od pořadatelů závodu v Římě, kteří potvrdili dalších pět let s formulí E.

Formule E musela kvůli koronaviru zrušit závod v italském Římě, jelikož zde je situace z celé Evropy nejhorší. Pravděpodobně se dá očekávat odložení nebo zrušení i závodu v New Yorku a Londýně.

Úplně první závod v Římě vyhrál Sam Bird, přičemž ten druhý v loňském roce Mitch Evans. Závody zde byly ale pokaždé zajímavé.

„Řím je opět klíčovým místem pro formuli E a zůstává klíčem pro velké události. Jakmile skončí zdravotní opatření, tak se musíme vrátit silnější, než kdy předtím,” říká Virginia Raggi, starosta Říma.

„Naše město je připraveno na tuto výzvu a italské hlavní město zůstane symbolem série do roku 2025. Tato smlouva přinese mnoho investorů v odlišných oblatech a udělá naší spolupráci mnohem silnější. Tento kontrakt přinese občanům hodně výhod, což pomůže začít znovu. Naše město je velmi hrdé, že může hostit E-Prix, které jsou sportovním pionýrem v inovativních technologiích.”

Zakladatel a předseda série Alejandro Agag je také z prodloužení smlouvy nesmírně nadšený.

„Itálie je strategickým obchodem, jsme rádi, že můžeme stále pokračovat v této zemi, jelikož náš šampionát se stále rozrůstá z pohledu popularity a soutěživosti. Zapojili jsme některé z největších hráčů v tomto odvětví, aby spolupracovali na postupné změně způsobu vnímání elektrické mobility. Tento proces bude mít velké globální důsledky.

Nejen při uvádění mezinárodních sportovních akcí a oživení místní ekonomiky, ale také v souladu se sdílenou vizí Formule E a při přijímání čistých řešení mobility a elektrifikace ve městech po celém světě.”