Rimac konečně pustil Neveru do výroby

Po letech vývoje a skákání přes obruče, aby se Nevera dostala na silnice, což pravděpodobně zahájí příští generaci vysoce výkonných vozidel, Rimac konečně zahájil výrobu elektrického hypercaru Nevera.

Před deseti lety nastavil Rimac s Concept_One nové měřítko pro elektrický výkon.

Jak se společnost změnila na dodavatele a inženýrskou firmu pro výrobce automobilů, kteří chtějí přejít na elektrický pohon, její vlastní programy pro vozidla zaznamenaly neúspěch.

V roce 2018 však Rimac odhalil Concept_Two, který opět vynesl vozidlo se značkou Rimac do popředí výkonu hyperaut. To bylo ale před čtyřmi lety. Chvíli trvalo, než to dovezli do výroby.

Rimac dokonce údajně aktualizoval své plány pro Concept_Two poté, co viděl, co Tesla udělala s novým Roadsterem.

Nyní, o několik let později a po změně názvu na Nevera, Rimac konečně uvádí vozidlo do výroby.

Po pěti letech vývoje a testování, třech generacích technologie hnacího ústrojí, 18 prototypech, 45 fyzických nárazových testech a více než 1,6 milionu kolektivních hodin výzkumu a vývoje sjela z nové výrobní linky Rimac úplně první plně sériová verze Rimac Nevera. Nyní bude ruční výroba Nevery nyní pokračovat rychlostí až 50 jednotek ročně, které budou dodávány zákazníkům po celém světě.

První výrobní jednotka „#000“ nebude prodána a zůstane ve vlastnictví Bugatti Rimac jako předváděcí a marketingový vůz. Rimac nyní v současné době montuje první výrobní jednotky pro zákazníky a plánuje nárůst až na přibližně 50 jednotek ročně. První rok výroby hypercaru za 2+ miliony dolarů je již vyprodán.

Brzy budou dodávány po celém světě prostřednictvím globální sítě 25 oficiálních dealerských partnerů společnosti Rimac Automobili, která se rozprostírá po celých Spojených státech, Evropě, na Středním východě a v Asii.

S produkční verzí Nevera Rimac dodává své slibované neuvěřitelné specifikace s původní Concept_Two včetně zrychlení 1,85 sekundy z 0-60 mph poháněné čtyřmi elektromotory s výkonem téměř 2000 koní.

Pokud jde o dojezd, Nevera nedávno získala EPA s hodnocením 462 km na jedno nabití.