Rimac od společností Hyundai a Kia získal 80 milionů eur na vývoj elektrického supersportu

Rimac
Chorvatská automobilka Rimac v oblasti elektromobility platí za zkušeného výrobce. Skrze investici ve výši 80 milionů eur si její know-how nyní předplatily korejské automobilky Hyundai a Kia, které chtějí urychlit svůj přechod na bezemisní dopravu.

Dvě největší jihokorejské automobilky Hyundai a Kia společně investovali 80 milionů eur (Hyundai 64 milionů, Kia 16 milionů) do chorvatské společnosti Rimac Automobili. Dohromady pak veřejnosti představili strategické partnerství, jež vyplodí nové elektrické modely aut.

Uzavření této dohody je součástí plánů konsorcia Hyundai Motor Group urychlit přechod k bezemisní dopravě. Jako první na řadu přijde supersport, který se bude vyrábět pod divizí N automobilky Hyundai. Konceptuální podoba by měla být představena už během následujícího roku, přičemž termín vstupu na trh je nejasný.

ČTĚTE TAKÉ: VW vstupuje do elektromobilní éry. Za první den bylo rezervováno přes 10 tisíc aut

„Rimac je inovativní společnost s vynikajícími schopnostmi v oblasti vývoje vysoce výkonných elektrických vozů. Jeho kořeny a bohaté zkušenosti při spolupráci s výrobci automobilů v kombinaci s technologickou zdatností z něj činí ideálního partnera. Těšíme se na spolupráci s firmou Rimac na naší cestě k čistší mobilitě,“ uvedl Euisung Chung, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Group.

Pro stále ještě mladou společnost Rimac jde o další velký úspěch. Minulý rok na svou stranu získala Porsche, které odkoupilo hned 10procentní podíl automobilky. Ke stavbě hypersportu Valkyre ji v minulosti zase přizval Aston Martin. Z pohledu spolupráce s Hyundai je možné, že se Rimac bude podíle i na vývoji vozu pro šampionát ETCR.

V monaku debutoval první elektrický Aston Martin