Roborace se představí na festivalu rychlosti

Již za dva týdny oslaví festival rychlosti v Goodwoodu své 25. výročí a k této příležitosti si zakladatel akce, Charles Gordon Lennox, přizval speciálního hosta. Společnost Roborace se zde představí se samořiditelným prototypem.


Roborace je plně autonomní závodní auto poháněné čtyřmi elektromotory o výkonu 135 kW. Tedy vcelku slušná výbava pomine-li se fakt, že je „řidičova“ umělá inteligence stále v plenkách. Ačkoli překlad oficiálního názvu akce zní Festival rychlosti v Goodwoodu, ve skromnějším slova smyslu se jedná o přehlídku sportovních a závodních vozů. K již 25. výročí festivalu dostal i tým Roborace jednu z pozvánek.

„Jsme nadšení, že vévoda z Richmondu nás přizval k vytváření dějin v Goodwoodu, kde se vůbec poprvé budeme pokoušet o výjezd do kopce pomocí umělé inteligence,“ přiznal v oficiálním prohlášení Lucas di Grassi, CEO společnosti Roborace.

Její vůz váží 1350 kilogramů a v jeho útrobách byste nalezli nejnovější vybavení firmy NVIDIA, která obstarává většinu softwarového zařízení auta. Nasbíraná data během jízdy z radarů, Lidar, GPS nebo ultrazvukových systémů momentálně řídí počítač Drive PX 2. I pro něho bude jízda v autonomní režimu velmi náročná. Na některých místech trati v Goodwoodu je lesní pokrývka, což znamená, že se auto nebude moci plně spolehnout na své systémy monitoringu.

Akce se koná od čtvrtka do neděle 12. – 15. července nedaleko anglického města Brighton na jihu země.