Rosberg: Extreme E nás všechny překvapila

Při premiéře Extreme E se z vítězství radoval tým Rosberg X Racing. Velkou zásluhu na tom měl Johan Kristoffersson, který dokázal dostat vůz z nelichotivé pozice jak po kvalifikaci, tak ve finálovém souboji.

Zakladatel a CEO projektu Extreme E, Alejandro Agag, neskrýval své nadšení z výsledku. Agag byl zároveň tím, kdo před lety založil formule E. Jedná se tak o vizionáře, který si jde jasně za svým cílem.

„Pracovali jsme na tom tak tvrdě po mnoho let a konečně se všechno tento víkend spojilo.” Bylo to opravdu nad moje nejdivočejší očekávání. Kdybych napsal scénář k dokonalému víkendu, nemohl bych přijít s ničím lepším, než čeho jsme byli svědky za poslední dva dny, v životě neviděl tak extrémní závody.

Tento první závodní víkend bude mít obrovský vliv na to, jak se Extreme E vyvíjí, a jedním z důvodů, proč jsem tak pyšný, je to, že jsme postavili tuto platformu, kde řidičky mohou zářit, jak si zaslouží. To, co jsme zde od nich viděli, je mimořádné – nějaký neuvěřitelný talent a odvaha – a celkově si myslím, že je fér říci, že jsme se skutečně prosadili. Jsem hlavou v oblacích,” říká CEO Extreme E.

Nico Rosberg, šampion formule 1 ze sezony 2016, také neskrýval svojí radost z výsledku. Jako šéf a majitel týmu Rosberg X Racing nemohl u prvního závodu v Saúdské Arábii chybět.

„Je to šílené. Jsem vděčný celému týmu za úsilí vynaložené tento víkend, které bylo intenzivní a opravdu na hraně. Všechno se sešlo tak dobře a všichni tak dobře spolupracovali.

Máme fantastický tým inženýrů a mechaniků, kteří se perfektně připravili na tento první víkend s tolika neznámými, a Molly a Johan předvedli fenomenální jízdu. Ani jeden z nich nepokazil ve skutečně drsných podmínkách jízdu a oba předvedli neuvěřitelnou rychlost, jejich výkon byl opravdu inspirativní a jsem se na ně opravdu hrdý. Vrátit se k vítězství po 60 sekundovém trestu způsobeném technickým problémem je prostě úžasné a rozhodně si zasloužíme být vítězi. Celý šampionát je skvělý,” říká Němec.

Jezdci mají ten čas na odpočinek, protože další X Prix se pojede o víkendu 29.-30. května jako Ocean X Prix v Senegalu. Rosbergův tým se vznáší ve vedení s pouhým pětibodovým náskokem na stáj Lewise Hamiltona X44. Celkově třetí je Andretti United, jenž ztrácí další dva body navíc.