Rosberg znovu vyzve Hamiltona, oba vstupují do Extreme E s vlastními týmy

Extreme E, nová elektrická offroadová závodní série vítá Nico Rosberga, který prezentuje vlastní závodní tým Rosberg Xtreme Racing (RXR). Jeho bývalý rival z formule 1 Lewis Hamilton oznámil nedávno stejné plány.

Od svého odchodu z formule 1 Rosberg investoval do mnoha úspěšných start-upů zaměřených na udržitelnost a je také investorem a akcionářem závodní série formule E. V roce 2019 založil GREENTECH FESTIVAL, globální platformu pro předvádění průkopnických zelených technologií.

RXR a Extreme E sdílejí závazek vzdělávat a inspirovat diváky seriálu, aby podnikli kroky v boji proti změně klimatu na mezinárodní i místní úrovni v rámci kalendáře, který zahrnuje čtyři kontinenty.

Závazek týmu se vztahuje i na aktivity a projekty mimo trať s institucemi a iniciativami na vysoké úrovni, které vytvářejí měřitelný sociální a environmentální dopad ve vzdálených lokalitách, které Extreme E navštíví.

Jedním z prvních projektů, které RXR v úvodní sezóně podpoří, je iniciativa Monacké nadace prince Alberta II., Která ve spolupráci s venkovskými komunitami v Senegalu sleduje dostupné vodní zdroje a stav vegetace.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit Rosberg Xtreme Racing jako nejnovější přírůstek do Extreme E. Série představuje úžasnou příležitost nejen zvyšovat povědomí, ale také inspirovat v boji proti změně klimatu – největší hrozbě pro naši planetu. Od svého odchodu z F1 jsem svou kariéru zasvětil udržitelným technologiím, aby bylo možné spojit tyto snahy s mou vášní pro závody naplňovat,” řekl Rosberg.

Týmy budou závodit s elektrickým SUV ODYSSEY 21, které dokáže zrychlit z 0-100 km/h za 4,5 sekundy při stoupání až 130 procent. Vyrábí ji společnost Spark Racing Technology s baterií od společnosti Williams Advanced Engineering. Závodní speciál je vybavený trubkovým rámem ze slitiny oceli vyztuženým niobem a pneumatikami navrženými společností Continental Tyres.

Lewis Hamilton má na budoucnost v motorsportu podobný pohled, proto prezentoval vlastní tým X44 v září. Ani jeden zatím nemá v úmyslu závodit ve vlastní stáji, ale vyloučené to také není.

Aby toho nebylo málo, tak si před časem ODYSSEY 21 vyzkoušel i současný závodník Mercedesu ve formuli 1 Valtteri Bottas. I on zvažuje účast.

Lewis Hamilton odhaluje vlastní tým pro Extreme E