Rosenqvist se překvapivě vrací do formule E, u Mahindry nahradí Wehrleina

Švéd Felix Rosenqvist nahradí v úvodním závodě sezóny formule E Pascala Wehrleina v týmu Mahindra Racing. Nastoupit v Rijádu podle všeho Wehrleinovy brání jeho současné smlouvy.

Překvapivý tah s nejasným záměrem. Tak by se dala popsat situace u Mahindry, jenž do svého týmu znovu povolala Felixe Rosenqvista pro úvodní závod nadcházející páté sezóny formule E. Ve voze vystřídá již dříve oznámeného Pascala Wehrleina. Indická stáj informaci oficiálně potvrdila ve čtvrtek.

„Jsem rád, že budu mít v Rijádu opět možnost pracovat s kluky od Mahindry. Bude to výjimečná příležitost být na začátku nové vzrušující éry formule E. I když jsem neabsolvoval oficiální předsezónní testy ve Valencii, strávil jsem v autě dost času během fáze letního vývoje, takže bych měl být dobře připravený,“ hlásí nadšeně Rosenqvist.

Švéd se pro sezonu 2019 upsal týmu americké série IndyCar Chip Ganassi Racing. Z dostupných informací lze usuzovat, že se skutečně jedná o dočasné řešení a Pascal Wehrlein by měl být připraven usednout za volant při lednovém závodu v Marrákeši.

Spekuluje se i o důvodech jeho nemožnosti účastnit se ePrix Rijádu, která je na plánu příští měsíc. Podle všeho jsou meritem věci současné, v mnohém velmi komplexní, závazky, jimž je nucen do konce kalendářního roku dostát.

VIDEO: Žádné nudné statistiky, tohle je skutečný mezigenerační souboj vozů FE