Rowland: Po letech s Buemim jsem jiný člověk

Oliver Rowland se domnívá, že je „úplně jiným člověkem“ poté, co se po třech sezonách ve Formuli E v Nissan e.dams učil od týmového kolegy z šampionátu 2015-16 Sebastiena Buemiho.

Šampión Formule Renault 3,5 z roku 2015 naskočil do jednoho závodu u Mahindra Racing v E-Prix Punta del Este roku 2015.

Poté, co skončil třetí v pořadí FIA F2 v roce 2017 za DAMS, za šampionem Charlesem Leclercem a Artem Markelovem, byl Rowland povolán zesnulým Jean-Paulem Driotem do Nissan e.dams pro éru Gen2, aby nahradil Alexandra Albona, který nečekaně zrušil podepsanou smlouvu, a přešel do formule 1 k Toro Rosso.

Za tu dobu Rowland zaznamenal dvě vítězství a často zapůsobil v kvalifikaci, ale nový vůz 2021 bojoval o závodní tempo a v hodnocení jezdců obsadil 14. místo.

„Máme spoustu promarněných příležitostí. Pokud jde o tempo, byl jsem stejně dobrý jako kdokoli jiný. Ale určitě jsme se letos v závodě dost trápili. Jinak si myslím, že jsme měli silný rok a měli jsme jen trochu smůlu,” hodnotí Rowland sezonu.

Rowland o svém kolegovi řekl: „Buemi měl trochu potíže. Já jsem tempo měl. Určitě se snažil najít rovnováhu a konzistenci. Někdy jsem to také tak měl, ale jindy se mi podařilo z auta získat plný potenciál. A zjevně to vždy nebylo snadné.

Jsem úplně jiný člověk, než jaký jsem byl, když jsem dorazil. Plný kredit, opravdu mi nepomohl, ale ukázal mi, jak by se to mělo dělat.“