Šampion F1 Sebastian Vettel dostal nabídku na test formule E

Sebastianu Vettelovi nabídl tým DS Automobiles Formule E test. Německý jezdec se v poslední době stále více věnuje zlepšování životního prostředí a třída elektrického motorsportu si toho všimla.

Vettelova budoucnost není v Aston Martinu zdaleka jistá. AMR22 je v této sezóně velkým zklamáním, protože Vettelovi umožnil nasbírat pouhé čtyři body po pěti Velkých cenách (z nichž odjel pouze tři kvůli nákaze koronavirem).

Vettel se zároveň zavázal ke zlepšování životního prostředí. Například přijel do Miami se speciální helmou s nápisem „Miami GP 2060, první GP pod vodou“. Špatný výkon a zájem o životní prostředí zaznamenal tým Formule E DS Automobiles.

„Sebastian se velmi zajímá o ochranu životního prostředí a má na mysli změnu klimatu, stejně jako my ve Formuli E,” říká Thomas Chevaucher, šéf týmu DS Automobiles, v rozhovoru pro F1insider.com. Pokračuje tím, že DS je rádo, že dává Vettelovi šanci řídit CO2 neutrální závodní vůz čistě elektrické série.

DS je jedním z největších týmů Formule E a na svém kontě má již čtyři tituly a čtrnáct vítězství. Pro Vettela to mimochodem není první test, který mu byl nabídnut. Ve skutečnosti Bobby a Graham Rahal už pozvali Vettela, aby testoval IndyCar na Road America.