Šanghaj už zná lokalitu pro formuli E a s vedením je blízko dohody

Čína, Šanghaj ePrix, formule E
Největší město Číny, Šanghaj, je podle nejnovějších informací blízko dohodě o pořádání závodů formule E. Potvrzení ze strany šampionátu by mělo přijít nejpozději v květnu.

ePrix Šanghaje má zase o něco reálnější obrysy. V posledních týdnech vrcholí schůzky vedení šampionátu formule E se zástupci města a podle informací je vše na nejlepší cestě k uzavření dohody o pořádání závodů.

Na veřejnost prosákly i detailnější informace kolem lokality. Tou by měl být ostrov Fuxing ležící na severovýchod od centra nejlidnatějšího města Číny. Z pohledu data konání se hovoří o březnu roku 2020. V krajním případě pak 2021.

ČTĚTE TAKÉ: 

Fuxing Island je preferovanou a zřejmě i jedinou lokalitou. Umožňuje totiž uskutečnit závody bez narušení dopravy. Ostrov zároveň prochází revitalizací, neboť dříve sloužil především jako loděnice.

V případě, že by zůstal zachován i závod v Hongkongu, jednalo by se o třetí ePrix na půdě Číny. Z prostorových důvodů bude muset být trať v Hongkongu přesunuta do jiné části města. O umístění rovněž v současnosti probíhají jednání.

Vyjeďte s námi na formuli do Monaka