Sber AutoTech představuje vozítko, které je čistě konstruované pro autonomní řízení

Sber AutoTech, společnost zabývající se ekosystémem Sber, odhalila prototyp vlastního autonomního vozidla pro budoucí mobilitu FLIP. Zcela nové a plně nezávisle pohybující se vozidlo bylo vyvinuto tak, aby odpovídalo nejvyšší úrovni v mezinárodní klasifikaci automatizace jízdy. Usiluje o nový koncept mobility zajišťující rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu cestujících prostřednictvím nejmodernějších IT a automobilových technologií.

V jádru FLIPu je proprietární elektrická platforma poháněná elektromotorem poháněným vyměnitelným bateriovým modulem. Klíčovým rozlišujícím know-how je, že baterie lze vyměnit za pět minut. Vozidlo je tedy připraveno pokračovat v jízdě v čase srovnatelném s tankováním konvenčního automobilu.

Rychle vyměnitelné baterie jsou řešením, které odstraňuje současné drobné problémy trhu s elektromobily, jako je dlouhá doba nabíjení a vysoké ceny baterií vyplývající z jejich očekávané kapacity a dosahu. FLIP je navíc navržen tak, aby byl poháněn jak elektřinou, tak jinými alternativními palivy, jako je zemní plyn a vodík.

Digitální platforma FLIP společnosti SberAutoTech je neodmyslitelně navržena tak, aby splňovala požadavky na připojená a autonomní vozidla a otevřela novou kapitolu ve vývoji soukromé a veřejné dopravy. Nová mobilita poháněná technologií FLIPs má potenciál snížit počet vozidel v ulicích, vyřešit problém poslední míle a poskytnout zásadně novou úroveň pohodlí, které veřejnou dopravou dosud nelze dosáhnout. Konstrukce elektrické plošiny FLIP zajišťuje maximální flexibilitu a umožňuje umístit různé karoserie vozidla, osobní, nákladní nebo kombinované.

FLIP má rozměry běžného osobního automobilu, měří 3,62m, ale má o 40% více vnitřního prostoru díky konstrukci bez prostorově náročných prvků typických pro automobily se spalovacími motory. FLIP, navržený jako plně autonomní vozidlo, nemá žádné tradiční ovládací panely a je schopen přepravovat šest osob s maximálním komfortem.