Sébastien Buemi vyhrál v Monaku

Švýcar Sébastien Buemi vyhrál pro tým Team e.dams Renault premiérovou Monaco ePrix. Na stupně vítězů dojeli také Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Formule E Team) a Nelson Piquet (NEXTEV TCR Formula E Team). Poslední dva jmenovaní spolu svedli těsný souboj několik kol před cílem, ale pořadí mezi nimi se nezměnilo.

Start závodu se nesl v duchu asi očekávané hromadné havárie hned po startu. Trať se totiž v Saint Devote stáčí hodně doprava a místo nahoru ke Casinu se jede dolů k tunelu.

Kvalifikaci vyhrál také Sébastien Buemi. Lucas di Grassi byl obviněn Piquetem, že jej v kvalifikaci blokoval. V zatáčce Tabac boural António Félix da Costa (Amlin Aguri). Ještě během kvalifikace se na okruh přijeli podívat princ Albert II. a prezident FIA Jean Todt. Výsledky kvalifikace najdete zde.

Vítězi FanBoostu se stali Jean-Éric Vergne, Nelson Piquet a Salvador Durán.

Po startu závodu se ale Daniel Abt (Audi Sport Abt) dostal do kolize se svodidly hned za první zatáčkou. Bruno Senna (Mahindra Racing) už nestihl reagovat, zezadu do Abta najel, což jej katapultovalo do vzduchu. Na trať vyjel safety car, ale rychlí traťoví maršálové obratem připravili restart.

Jérôme D’Ambrosio (Dragon) byl předjet Piquetem v souboji o třetí místo a Sam Bird předjel Nika Prosta v souboji o osmé. V tlačenici před první zatáčkou skončil také Jaime Alguersuari (Virgin Racing).

Šampion Mistrovství světa vytrvalostních závodů Sébastien Buemi se stal prvním pilotem, který vyhrál podruhé. A také prvním, který vyhrál po startu z pole positon.

Dalším závodem je 23. května Berlin ePrix.