Sebevědomý Müller: Žádný nováček není připraven lépe než já

Nico Müller, jenž závodí v německém šampionátu cestovních vozů DTM pro Audi, je jedním z hlavních kandidátů na sedačku právě u tohoto konstruktéra ve Formuli E. Němec je momentálně testovacím a rezervním pilotem. Již během svých prvních testů s vozem formule E v Marrakéši na začátku roku 2018 zanechal velmi dobrý dojem. Kromě toho, že byl tehdy nejrychlejší, tak stanovil i nový traťový rekord.

Audi s oznámením své jezdecké sestavy pro nacházející sezónu vyčkává, což potvrdil i šéf týmu Allan McNish: “Rozhodnutí nepadne do konce sezony.”

Zatímco Lucas di Grassi má sedačku téměř jistou, tak Daniel Abt je na tenkém ledu. Právě na místo rodáka z Kemptenu si brousí zuby Müller, který se nedávno nechal slyšet, že je nejlépe připravený nováček především proto, že strávil nespočet hodin na simulátoru. “Cítím se být připravený na výzvu, přestože to bude velmi obtížné,” hlásá odhodlaně Müller, jehož slova přinesl britský portál e-racing.com.

Abt zvažuje konec kariéry! Kvůli jménu má dveře u konkurence víceméně zavřené

“Soustředím se na to, abych byl nejlepší a snažil se bojovat o titul. Myslím si, že jsme ve velmi dobré pozici a nesmím se rozptylovat, takže o jiných možnostech příliš nepřemýšlím.

Není tajemstvím, že bych rád jezdil, ale vím, že odvádějí dobrou práci a budu hrdý, pokud se jim bude dařit, protože musím chovat ke klukům respekt, neboť odvádějí dobrou práci.”