Sedm týmů potvrdilo účast v Gen3 pro formuli E

Sedm předních světových výrobců automobilů se zaregistrovalo u Fédération Internationale de l’Automobile (FIA), aby mohli závodit s novým vozem Gen3, který v příští sezoně debutuje v mistrovství světa ABB FIA formule E.

Závodní vůz Gen3 bude oficiálně představen veřejnosti v Yacht Club de Monaco 28. dubna před Monackou E-Prix 30. dubna.

Nejúčinnější závodní auto na světě – nejméně 40 % energie použité v závodě bude vyrobeno regenerativním brzděním během závodu. Zároveň se bude jednat o první formulový vůz s předním i zadním hnacím ústrojím: nové přední hnací ústrojí přidává 250 kW k 350 kW vzadu, více než zdvojnásobuje regenerační schopnost současné Gen2 na celkových 600 kW.

První formulový vůz, který nebude mít zadní hydraulické brzdy kvůli přidání předního hnacího ústrojí a jeho regenerační schopnosti. Elektromotor poskytující výkon až 350 kW (470 koní), schopný dosáhnout maximální rychlosti 320 km/h, s poměrem výkonu a hmotnosti, který je dvakrát účinnější než ekvivalentní spalovací motor o výkonu 470 k (ICE)

„Jsme potěšeni, že můžeme potvrdit závazek sedmi předních světových výrobců automobilů k éře Gen3 světového šampionátu ABB FIA Formule E a těšíme se, až je uvidíme bojovat proti sobě. Formule je zkušebním místem pro budoucí mobilitu.” E byl vždy na špičce technologie – jak dokazuje jednomístný vůz Gen3 – a jsme přesvědčeni, že nadcházející éra bude znamenat vzrušující kapitolu v elektrizujícím příběhu série,” řekl Mohammed Ben Sulayem, prezident FIA.

Výrobci aktuálně potvrzeni pro éru Gen3 Formule E jsou:

DS Automobiles, Francie
Jaguar, Spojené království
Mahindra Racing, Indie
Maserati, Itálie
NIO 333, Spojené království a Čína
Nissan, Japonsko
Porsche, Německo

Úplný seznam týmů bude zveřejněn později v roce 2022.